Únětický pivovar: Kde se tradice a kvalita setkávají v jedinečném pivu

Únětický Pivovar

Úvod:

Česká republika je proslulá svým pivem a každou roční dobou láká nespočet turistů, aby ochutnali místní specialitu. Mezi nejznámější patří pražské pivo, které se vyrábí již od středověku a získalo si své renomé po celém světě. Avšak mimo hlavní město lze najít i další skvosty českého pivovarství, jako je například Unětický pivovar. Tento pivovar se nachází nedaleko Prahy a nabízí nejen kvalitní pivo, ale také skvělé jídlo doplněné o tradiční českou kuchyni. V tomto článku se podíváme blíže na Unětický pivovar a přiblížíme vám jeho gastronomickou nabídku.

Historie pivovaru

Únětický pivovar má bohatou historii, sahající až do 16. století. Původně byl založen v roce 1710, ale v roce 1898 byl kvůli obrovskému požáru kompletně zničen. V roce 2011 byla zahájena jeho novodobá rekonstrukce a otevřel se jako moderní pivovar s tradičními postupy vaření piva.

Dnes Únětický pivovar nabízí návštěvníkům nejen vyhlášené pivo, ale také skvělé jídlo v podobě tradiční české kuchyně, kterou si můžete dopřát v prostorné restauraci přímo u pivovaru. Pivovar pečlivě dbá o kvalitu a chuť svých produktů, proto používá nejlepší suroviny a spolupracuje pouze s ověřenými dodavateli.

Kromě toho je Únětický pivovar součástí kulturního dědictví regionu a stojí za to navštívit pro svou krásnou architekturu a autentickou atmosféru.

Charakteristika únětického piva

Unětické pivo patří mezi nejznámější česká piva a je typické svou vysokou kvalitou a specifickým chutným profilem. Charakteristická je jeho jemná hořkost, která se postupně rozvíjí v dochuti. Pivo má také sladovou chuť s lehkými ovocnými tóny a vyšší nasycenost bublinkami, což mu dodává osvěžující charakter. Unětické pivo je známé již od středověku a dnes je opět velmi populární mezi milovníky vysokokvalitních piv.

Výrobní proces

Výrobní proces v Unětickém pivovaru je založen na tradičních postupech a přirozených surovinách. Proces začíná vlastnoručně vybraným ječmenem, který se nejprve uskladňuje a poté důkladně čistí. Po té následuje kvašení, při kterém se pomocí speciálních kvasinek vytváří alkohol a oxid uhličitý. Dalším krokem je filtrování piva, aby se odstranily nepotřebné látky a zbytky kvasinek. Nakonec je pivo lahvováno nebo stáčeno do sudů a připraveno ke konzumaci. Důraz na kvalitu každého kroku tohoto procesu zajišťuje jedinečnou chuť a aroma Unětického piva, které si užívají jeho milovníci po celém světě jako doprovod ke skvělým jídlům.

Pivní degustace

Při návštěvě Únětického pivovaru si nemůžete nechat ujít jedinečnou možnost ochutnat jejich vynikající pivo. Pivovar nabízí celou řadu různých druhů, od klasického světlého až po tmavé speciální pivní lahůdky. Kromě toho provozuje také pravidelné pivní degustace, během kterých se můžete dozvědět více o historii a výrobě piva, ale také si vyzkoušet různé kombinace jídla s pivem. Pro opravdové gurmány je to určitě zážitek na celý život.

Kulturní a turistické aktivity v okolí pivovaru

Kulturní a turistické aktivity v okolí Únětického pivovaru jsou rozmanité a atraktivní pro každého návštěvníka. Především je zde možnost navštívit samotný pivovar a ochutnat jejich kvalitní piva, která jsou známá po celém světě. Kromě toho se v okolí nachází mnoho krásných cyklostezek, které Vás zavedou přes malebná místa plná historie a přírodních krás. Pokud si rádi prohlížíte památky, může Vás zajímát nedaleký zámek Jemniště nebo řada dalších historických budov v blízkosti pivovaru. Pro milovníky dobrého jídla pak solídnu nabídku lokální gastronomie s regionálně typickými pokrmy, které budou dokonale doplňovat chuť vašeho úžasného piva.

Ocenění a úspěchy pivovaru

Únětický pivovar je jedním z nejznámějších českých pivovarů a jeho úspěchy jsou obdivuhodné. Pivovar se může pyšnit mnoha oceněními, jako například zlatou medailí na Světovém poháru chmelových piv v roce 2016 za pivo světlý ležák Premium, dále také získal titul "Pivovar roku" v soutěži výrobců piv ČR v roce 2018. Tyto úspěchy prokazují kvalitu a náročnost výroby piva Únětického pivovaru a dodávají mu prestiž nejen u českých, ale i u zahraničních spotřebitelů.

Pivní gastronomie

Pivní gastronomie je neodmyslitelnou součástí každého správného pivovaru a není tomu jinak ani v případě Unětického pivovaru. Kromě kvalitních piv zde totiž můžete ochutnat i skvělá jídla, která jsou perfektně sladěna s jednotlivými druhy piva. Na jídelním lístku najdete tradiční českou kuchyni s moderním nádechem, jako jsou například hovězí guláš s knedlíkem nebo palačinky plněné uzeným masem a zelím. Všechna jídla jsou připravena z čerstvých surovin a podtrhují tak autentičnost Unětického pivovaru. Pivní gastronomie je pro milovníky dobrého jídla a pití nepřehlédnutelným lákadlem této nezapomenutelné zastávky na cestách po České republice.

Unikátní nabídka pivovaru

Unikátním prvkem nabídky Únětického pivovaru je skvěle doplněná gastronomická nabídka, kterou si mohou návštěvníci vychutnat při degustaci čerstvě uvařeného piva. Pivovar spolupracuje s místními farmáři a potravinářskými výrobci a nabízí tradiční české pokrmy, jako jsou guláš, knedlíky nebo svíčková na smetaně. Krom toho si zde můžete vyzkoušet také netradiční speciality jako například beeramisu nebo tvarohový dort s pivem. Unikátnost této nabídky spočívá v perfektním sladění jídla s kvalitním pivem, což dělá z návštěvy Únětického pivovaru skutečný zážitek pro chuťové buňky.

Závěrem lze konstatovat, že navštívení únětického pivovaru není jen o ochutnávání vynikajících piv, ale také o celkovém gastronomickém zážitku. Kromě tradičního českého jídla se zde mohou návštěvníci těšit na moderní pojetí kulinářských lahůdek připravovaných špičkovými kuchaři. Nabídka pokrmů je rozmanitá a každý si určitě najde to své oblíbené. Ať už si vyberete tradiční knedlíky s vepřovým masem a zelím nebo experimentální smaženou brokolici s granátovým jablkem, budete nadšení nejenom z chuti, ale i z estetického provedení. Celkový dojem ze stravování v únětickém pivovaru je tak velmi pozitivní a stojí za to si ho nechat po návštěvě prohlédnout podrobněji.

Publikováno: 15. 10. 2023

Kategorie: nápoje

Autor: Adéla Malá

Tagy: únětický pivovar | jídlo