Osvežující Aperol Drink: Zázrak pro chuťové pohárky

Aperol Drink

Vítejte přátelé,

Dnes se budeme věnovat tématu, které jistě osloví všechny milovníky dobrého pití - Aperol drink. Pokud patříte mezi ně, nebo pokud o této italské specialitě slyšíte poprvé, určitě se máte na co těšit. Aperol drink je totiž oblíbeným nápojem po celém světě a stalo se tak díky svému harmonickému sladko-hořkému chuti. V tomto článku se dozvíte více o historii a složení tohoto populárního drinku, ale také si ukážeme připravování Aperol spritz krok za krokem.

Takže si nalijme sklenici a pojďme na to!

Co je aperol drink?

Aperol drink je oblíbeným a osvěžujícím koktejlem, který se často podává během letních dnů. Aperol je italský likér vyrobený z hořkých bylin, pomerančů a mnoha dalších koření. Obsahuje 11% alkoholu a má typickou oranžovou barvu. Aperol se nejčastěji používá jako základ pro Aperol Spritz, což je směs Aperolu, prosecca (šumivého vína) a sodové vody. Tento nápoj má jemně hořkou chuť s ovocnými tóny a svěžím citrusovým aroma. Je to ideální drink pro ty, kteří si rádi dopřejí osvěžující nápoj s nižším obsahem alkoholu, který dodá energii a zlepší náladu.

Historie aperol drinku

Historie aperol drinku sahá do 20. století, kdy byl tento nápoj poprvé představen v italské Padově. Aperol drink obsahuje likér Aperol, který byl vyvinut v roce 1919 bratry Barbieriovými a rychle se stal populárním po celé Itálii. Postupem času byla receptura tohoto nápoje zdokonalena a dnes patří mezi nejoblíbenější koktejly po celém světě. Aperol drink je typicky podáván s proseccem a sodovou vodou, přičemž jeho oranžovo-hnědá barva symbolizuje slunce a zemskou atmosféru. Tento osvěžující nápoj se stále těší velké oblibě a je oblíbeným doplňkem společenských událostí i běžných večerů s přáteli.

Složení aperol drinku

Aperol drink je osvěžující koktejl, který se skládá z několika ingrediencí. Základem tohoto drinku je aperol, sladký hořký likér s obsahem alkoholu 11 %, který má charakteristickou oranžovou barvu. Další důležitou složkou je prosecco - suché perlivé víno z oblasti Veneto v Itálii. Pro dokonalou chuť aperol drinku se také přidávají plátky pomeranče a ledové kostky. Pro oko lahodící vzhled lze podobně jako u jiných koktejlů použít ozdobné dekorace jako třeba kroužky pomeranče nebo květiny levandule. Aperol drink je oblíbeným letním nápojem, který svými chutěmi evokuje prázdniny v Itálii a slunečné pobřeží Jaderského moře.

1. Aperol

Aperol je italský likér s ovocným a bylinným aroma, který se stal oblíbenou ingrediencí mnoha koktejlů. Aperol drink, základní koktejl se skládá z Aperolu, prosecca / šumivého vína a club soda / perlivé vody s kousky pomeranče pro ozdobu. Díky své nízké alkoholové hladině (s 11% alc./vol.) a osvěžující chuti je Aperol drink ideálním nápojem pro letní dny nebo jako aperitiv před večeří. Čerstvé ovoce dodává nápoji přirozenou sladkost a kontrastuje s hořkostí Aperolu, čímž vytváří dokonalou harmonii chutí.

2. Prosecco

Prosecco je nezbytnou ingrediencí pro přípravu mnoha chutných nápojů, včetně oblíbeného Aperol drinku. Přidaním správného poměru aperolu, prosecca a sodové vody lze připravit osvěžující italský koktejl s jemnou hořkostí. Díky své lehkosti a elegantnímu charakteru se Prosecco snadno kombinuje s dalšími ingrediencemi a dodává jim zvláštní šmrnc. Proto není divu, že tento Klasický italský šumivý víno se stalo tak populárním po celém světě a nahrazuje tradiční šampaňské na mnoha slavnostních událostech.

3. Sodová voda

Sodová voda hraje důležitou roli v mnoha populárních koktejlech, jako je například Aperol drink. Tato oblíbená italská směs obsahuje aperol, prosecco a sodovou vodu. Sodová voda dodává nápoji osvěžující chuť, která dokonale ladí s hořkosladkými tóny aperolu. Pokud jste fanouškem míchaných drinků a hledáte nové recepty, nezapomeňte na sodovou vodu - může být tím posledním kouskem skládačky pro dokonalý koktejl!

4. Pomerančová plátek

Aperol drink je osvěžující nápoj, který se stává stále populárnějším. Jedním ze základních ingrediencí tohoto nápoje je pomerančový plátek, který přidává lehkou sladkou chuť a také krásně ozvláštní vzhled celého nápoje. Při míchání Aperolu s pomerančovým džusem a perlivou vodou se neobejdete bez tohoto lahodného plátu, jehož svěží aroma okamžitě přivábí vaše smysly. Pokud chcete vyzkoušet tento trendy nápoj s dokonalými ingrediencemi, nemůže pomerančový plátek chybět!

Příprava aperol drinku

Pokud se chystáte na letní večírek nebo jenom chcete osvěžit svůj bar, aperol drink je skvělou volbou. Příprava tohoto koktejlu není nic složitého - postačí vám aperol, prosecco a sodovka nebo perlivá voda. Nezapomeňte si připravit led a šťavnaté pomeranče pro dokonalý zážitek z tohoto nápoje. Stačí smíchat správné poměry ingrediencí, ozdobit pomerančovými plátky a můžete servírovat! Aperol drink je ideálním způsobem, jak posunout vaše letní oslavy na další úroveň.

Variace aperol drinku

Pokud máte rádi osvěžující a lehké drinky, jistě jste již ochutnali aperol drink. Tento nápoj se stal jedním z nejoblíbenějších letních koktejlů a za poslední roky se stala populární i jeho různá variace. Klasický aperol drink je směs aperolu, prosecca, perlivé vody a pár kapek citronové šťávy. Ale pro ty, kteří by chtěli ochutnat něco nového, existuje mnoho možností jak tento drink upravit. Na internetu najdete recepty na například "aperol spritz" s tonikem místo prosecca, nebo verze s přidáním grapefruitové šťávy či čerstvého melounu. Pokud máte chuť experimentovat s různými chutěmi, určitě si tuto letní nápojovou specialitu oblíbíte!

1. Aperol spritz

Aperol spritz je osvěžující a oblíbený aperitiv pocházející z Itálie. Tento nápoj se skládá z Aperolu, prosecca (italského šumivého vína) a sodové vody. Díky svému jemnému chuti a oranžové barvě se stal Aperol spritz populárním po celém světě. Pijeme ho nejčastěji jako předkrm nebo při setkání s přáteli. Podle tradice se tento drink podává během letních měsíců na terasách italských kaváren, ale může být užíván celoročně jako skvělý způsob, jak si zpestřit večer.

2. Aperol sour

Aperol sour je osvěžujícím a chutným koktejlem, který využívá populární italský likér Aperol jako základní ingredienci. Pro přípravu tohoto nápoje je třeba smíchat Aperol s čerstvou limetkovou šťávou, tmavě hnědým cukrem a bílkem. Tento koktejl se obvykle servíruje vychlazený ve sklenici s ledem a ozdobený plátky pomeranče nebo jiného ovoce. Aperol sour je ideálním nápojem pro letní večery nebo společenské akce, kdy může být skvělou alternativou k tradičním drinkům jako Martini nebo rumovému cola.

3. Aperol negroni

Aperol negroni je populární koktejl s osvěžující chutí a jemnou hořkostí. Tento drink se skládá z třech ingrediencí - Aperolu, ginu a červeného vermutu v poměru 1:1:1. Směs se podává s plátky pomeranče nebo kousky zmrzliny pro dokonalý zážitek. Aperol negroni je ideální volbou pro ty, kteří chtějí ochutnat něco nového a osvěžujícího v době horkých letních dnů.

Doporučení pro servírování aperol drinku

Pokud se chystáte servírovat aperol drink, měli byste mít na paměti několik důležitých doporučení. Prvním krokem je zajistit si správné ingredience - aperol, prosecco nebo jiné suché šumivé víno, sodovku a pomerančovou kůru. Poté se bude jednat o správnou přípravu drinku. Abychom dosáhli ideálního chuti, doporučuje se použít poměr: 3 díly prosecca, 2 díly aperolu a 1 díl sodovky. Při přidání pár kapek čerstvé pomerančové šťávy vytvoříme neodolatelnou chuť s lehkým citrusovým podtónem.

Samozřejmostí je také servírování v optimálním skleničce - ideálně všechny ingredience nalijeme do sklenice s ledem a nakonec ozdobíme plátkem čerstvé pomerančové kůry. Takto připravený aperol drink si zamilujete každý večer!

Celkově lze říci, že Aperol drink je osvěžující nápoj, který si získal mnoho příznivců po celém světě. Navzdory jeho jednoduchosti dokáže pokaždé přinést na stůl neopakovatelnou chuť a vzhled. Pokud máte rádi míchané nápoje a experimentování s ingrediencemi, určitě byste měli vyzkoušet tento cocktail. Kromě toho se Aperol drink hodí téměř na každou příležitost - od letních oslav po intimní večery s přáteli. Vyzkoušejte si ho sami a uvidíte, že již brzy se stane vaší oblíbenou volbou pro relaxaci a oslavu života!

Zdroje

Když hledáme osvěžující nápoj pro letní večery, může být Aperol drink skvělou volbou. Tento italský aperitiv je vyroben z hořkých pomerančů, bylinek a koření a má jemnou, sladkou chuť. Kromě toho se používá také k míchání koktejlů, jako je právě Aperol drink. Pro přípravu se obvykle smísí s proseccem a sodovkou, což vytváří osvěžující nápoj plný chuti. Aperol drink se stává stále populárnějším po celém světě, díky své jednoduchosti a chutnému výsledku.

Publikováno: 16. 08. 2023

Kategorie: nápoje

Autor: Adéla Malá

Tagy: aperol drink