Corona: Slunce a osvěžení v každém doušku - objevte mexickou ikonu v říši nápojů

Corona

Corona je jedno z nejznámějších mexických piv. Toto slavné pivo bylo poprvé uvedeno na trh v roce 1925 a od té doby se stalo velmi populárním po celém světě. Jeho charakteristická lahvová verze s citronovým klínem na hrdle je k vidění na mnoha plážích, terasách a festivalech. Navzdory současné pandemii koronaviru, která si vzala název podle stejnojmenného viru, stále může být Corona příjemným doplňkem pro každou oslavu nebo posezení s přáteli.

Historie piva Corona

Pivo Corona, mexická značka piva, má bohatou historii sahající až do roku 1925. Světová popularita této značky se datuje od konce druhé světové války, kdy se stala oblíbeným nápojem mezi americkými vojáky umístěnými v Tijuaně. V sedmdesátých letech se stalo nejprodávanějším pivem v Mexiku a později se rozšířilo do dalších zemí po celém světě.

V roce 1985 byla spuštěna reklamní kampaň s heslem "Mile widzieć Cię" (v překladu "Rádi vás vidíme"), které propagovalo Coronu jako osvěžující pivo pro letní dny strávené s přáteli. Tato kampaň byla velmi úspěšná a pomohla Coroně upevnit svou pozici na trhu.

V roce 2020 se pivo Corona dostalo do popředí pozornosti kvůli pandemii COVID-19. Názvy Corona Virus a Corona Beer vedly ke spekulacím o spojitosti mezi původem viru a mexickou značkou piva. Nicméně, žádný takový vztah neexistuje a prodeje Corony nebyly vlivem této dezinformace ovlivněny.

Navzdory překážkám Coroně se podařilo udržet si svou popularitu a zůstává jedním z nejoblíbenějších piv na světě.

Výroba piva Corona

Pivo Corona je populární mexické pivo, které vzniklo v roce 1925 v městě Mexico City. V současné době je to jedno z nejprodávanějších piv na světě a jeho charakteristickým znakem je sklenice s plátkem limetky. Výroba piva Corona začíná vybráním kvalitního sladu, kvasnic a chmele. Tyto suroviny se smíchají ve velkých nádobách, kde dochází ke fermentaci sladového roztoku. Po dokončení fermentace se pivo přelije do sudů, kde probíhá druhotná fermentace. Po této fázi následuje filtrování a láhvení piva. Před balením se do každé lahve přidají plátky limetky, které dodávají pivu osobitou chuť i vůni. Pivo Corona má lehkou barvu, mírnou hořkost a osvěžující chuť s citrusovými tóny, což ho činí ideálním pitím pro horké letní dny.

Charakteristika chuti a vůně

Corona, mexické pivo, je charakterizováno svou výraznou chutí a lehkou vůní, která se stala populární po celém světě. Toto pivo je vyrobeno ze dvou základních ingrediencí - sladu a chmele, které dodávají mu charakteristické aroma a chuť. Corona má světlou barvu s jemným pěnivým povrchem, což ji činí oblíbeným nápojem v letních měsících. Je to osvěžující pivní zážitek s dobře vybalancovanou sladovou a hořkou notou, což ji činí lahodným nápojem pro každého milovníka piva.

Oblíbenost piva Corona v Mexiku

Pivo Corona je jedním z nejoblíbenějších piv v Mexiku a zároveň stále více populární i ve světě. Toto pivo se vyrábí v mexické přístavní oblasti Nava, kde se používají ty nejkvalitnější suroviny především pro jeho charakteristickou chuť. Díky svému osvěžujícímu a lehce hořkému okusu si rázem získalo srdce mnoha lidí, zejména mezi těmi, kteří ocení plnou chuť piva. Nevýhodou tohoto piva je, že se nemusí líbit každému, protože obsahuje vyšší procento alkoholu než běžné pivo a také má charakteristický aroma nacházející se v citrusových plodech. Nicméně, pro mnoho lidí po celém světě se stalo symbolem mexické kultury a slunečného pobytu u moře.

Expanze piva Corona do zahraničí

Mexické pivo Corona se stalo populárním nápojem po celém světě. Toto pivo se poprvé začalo vyrábět v roce 1925 v Mexiku a od té doby získalo oblibu nejenom v Latinské Americe, ale také v Evropě, Asii a Severní Americe. Mezi faktory, které přispěly k dobře rozšířenosti piva Corona, patří jeho snadné pitelnost a lehkost, stejně jako svěží chuť s citronovým podtextem. Dnes pivovar Corona patří ke společnosti AB InBev a je dostupný ve více než 180 zemích světa. Expanze tohoto piva na trhy po celém světě s jistotou pokračuje dál.

Marketingové strategie spojené s pivem Corona

Marketingové strategie spojené s pivem Corona jsou často spojovány s tropickou a relaxační atmosférou. Pivo se často prezentuje na plážích, výletech a oslavách s přáteli jako ideální nápoj pro uvolnění. Jedna z nejsilnějších marketingových kampaní byla založena na sloganu "Find Your Beach", který podtrhuje touhu najít klidné místo pro odpočinek a užití si momentu. Pivo Corona také spolupracuje s různými hudebními festivaly a sportovními akcemi, aby oslovilo mladší generaci. Marketingové strategie spojené s pivem Corona se tedy zaměřují na cílovou skupinu, která hledá zábavu a uvolnění od každodenního stresu.

Kontroverze kolem názvu piva Corona v souvislosti s pandemií

V poslední době se kolem mexického piva Corona rozpoutala kontroverze, která souvisí s aktuální pandemií. Vzhledem k tomu, že název tohoto piva je shodný s názvem viru COVID-19, mnozí lidé se obávají, že by konzumace tohoto piva mohla být nebezpečná. Tato obava je však zcela neopodstatněná a nemá žádný vědecký podklad. Na druhou stranu se objevily i výroky některých politiků, kteří tvrdili, že by měly být zakázány reklamní kampaně pro toto pivo kvůli jeho spojení s nemocí COVID-19. Tyto názory ale narážejí na odpor ze strany odborné veřejnosti a také jsou mezi spotřebiteli velmi kontroverzní. Celkově lze říci, že zmatky kolem tohoto piva jsou spíše důsledkem mediálního šumu a nedostatku informací než skutečného rizika.

Recepty na koktejly s pivem Corona

Corona je mexické pivo, které se v posledních letech stalo velmi populárním po celém světě. Toto světlé a osvěžující pivo je skvělou přísadou pro různé koktejly, které mohou dodat vašim letním večerům nebo grilovacím party dokonalý zážitek. Pokud hledáte nějaké zajímavé recepty na koktejly s pivem Corona, máme pro vás pár tipů.

Jedním z nejoblíbenějších koktejlů s pivem Corona je Michelada. Tento koktejl se vyrábí smísením piva, limetkové šťávy, kořeněného rajčatového džusu a koření podle vaší chuti (např. Worcestershire omáčka, Tabasco apod.). Michelada se obvykle podává s okrajem sklenice namočeným v soli a doplněným o limetkovou klinček.

Dalším populárním koktejlem s pivem Corona je Paloma. Tento osvěžující mix obsahuje tequilu, grapefruitovou šťávu a sodu či tonikum. Pokud preferujete méně sladký nápoj, může být Paloma pro vás ideální volbou.

Posledním receptem na koktejl s pivem Corona je Coronarita. Tento koktejl je kombinací piva Corona a tequily, které jsou smíseny spolu s limetkovou šťávou a triple sec (citrusový likér). Coronarita se někdy podává s okrajem sklenice namočeným v slané směsi a doplněným o klinček z limetky.

S těmito recepty na koktejly s pivem Corona můžete snadno oslavit letní dny nebo přivítat hosty na vaší další grilovací party. Pokud rádi experimentujete, zkuste různé variace a najděte si svůj oblíbený koktejl s pivem Corona.

Závěrem lze shrnout, že corona je jedno z nejoblíbenějších mexických piv po celém světě. Nicméně, s nástupem pandemie COVID-19 se slovo corona stalo spojené spíše s nemocí než s osvěžujícím pivem. I přesto však mnoho lidí stále rádo popíjí toto pivo a těší se na jeho konzumaci v restauracích a barech po skončení pandemie.

Publikováno: 23. 10. 2023

Kategorie: nápoje

Autor: Marek Svoboda

Tagy: corona | mexické pivo